Облачно со слаб снег по планините

1 min read

Времето во Македонија ќе биде умерено до значително облачно со појава на локален слаб снег на планините најпрвин на северот, а потоа слаб снег ќе провејува понекаде претежно во западните планински делови. Преку денот ќе дува и умерен до засилен северен ветер најизразен вдолж Повардарието.

Во Скопје умерено до значително облачно со слаб до умерен ветер од северен правец. На повисоките делови од котлината ќе има услови за поjава на слаб снег. 

Дневните температури ќе дстигнат во Скопје 5 Целзиусови степени, Маврово 1, Охрид 5, Битола 4, Крива Паланка 4, Берово 1, Кавадарци 6, Дојран 9.

Утре времето ќе биде умерено до значително облачно, попладне облачноста ќе се намалува. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Во Скопје променливо облачно со слаб до умерен ветер од северен правец. Дневните температури ќе се движат од 1 до 11 степени.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

106 санкционирани возачи на територијата на СВР Струмица

Следно

Роман Абрамович се враќа во фудбалот?

Latest from Blog