Њукасл тргнува по Кварацхелија

1 min read

Најпријатното изненадување оваа сезона во Премиер – лигата, тимот на Њукасл, е заинтересиран за грузиската ѕвезда на Наполи, Квича Кварацкелија, но ќе има сериозна конкуренција за потписот на 22-годишниот крилен напаѓач.

Грузиецот блеска оваа сезона во дресот на Наполи, а Њукасл е подготвен да издвои околу 50 милиони фунти за Кварацкелија. Сепак, се чини дека „наполитанците“ ќе сакаат многу повеќе пари за својот најдобар фудбалер.

Њукасл за потписот на грузискиот интернационалец ќе треба да се бори со Реал Мадрид и со Пари Сен Жермен.

 

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено и по суви коловози, на граничните премини нема подолги задржувања

Следно

„Туркиш ерлајнс“ евакуираше 256.754 луѓе од подрачјата погодени од земјотресот

Latest from Blog