Њукасл го продолжи договорот со Кариус до крајот на сезоната

1 min read

Голманот на Њукасл, Лорис Кариус го продолжи договорот со премиерлигашот, објави официјалниот сајт на клубот.

Новиот договор со 29-годишниот Германец е до крајот на сезоната 2022/23. Првично договорот беше пресметан до крајот на јануари.

Кариус оваа сезона нема одиграно ниту еден натпревар. Тој потпиша за Њукасл во септември 2022 година.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Променливо облачно со повремени врнежи од дожд

Следно

Арсовска со честитка за Водици: Спокој, добро здравје и радост!

Latest from Blog