Новиот тренер на Баерн, Тухел сака да донесе неколку играчи од Челзи

1 min read

Новиот тренер на Баерн Томас Тухел може да повика неколку играчи од Челзи во германскиот клуб.

Според „TEAMtalk“, германскиот фудбалски стручњак сака да го освежи составот на бундеслигашот. Тој планира да донесе неколку играчи на Челзи: голманот Едуард Менди, Кристијан Пулишиќ, Каи Хаверц и Мејсон Маунт.

Тухел неодамна потпиша договор со Баерн со важност до средината на 2025 година. Неговата последна работа беше во Челзи.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Хил: Бриселскиот договор се однесува на Косово, а не на прашањето за албанското малцинство во Србија

Следно

Најмалку шест цивили загинаа во самоубиствен напад во главниот град на Авганистан

Latest from Blog

Тухел останува во Баерн

Германскиот стратег Томас Тухел и следната сезона ќе биде тренер на минхенски Баерн, потврди претседателот на