Несреќа во Бугарија: Пожар избувна во патничкиот воз Варна – Софија

1 min read

Пожар избувнал во патничкиот воз Варна – Софија, потврдија од „Бугарски државни железници“ за локалните медиуми.

Инцидентот се случил на постојката Гривица, меѓу станиците Пондим и Плевен. Возачите забележале густ црн чад што излегува од локомотивата.

Нема повредени, јави БТА. Инцидентот се случил денеска околу 15:40 часот по локално време.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Тага во Вест Хем, почина претседателот на клубот

Следно

Побарана оставка од сите полициски функционери на Филипини- еве ја причината

Latest from Blog