Неделата на франкофонски филм продолжува со белгискиот филм „Последното искушение на Белгијците“, најнов филм на Јан Бикој

1 min read

Вечерва, 25 март, во 20:00, Неделата на франкофонски филм продолжува со белгиски филм!, информираат од Францускиот институт – Скопје.

ПОСЛЕДНОТО ИСКУШЕНИЕ НА БЕЛГИЈЦИТЕ е најнов филм на Јан Бикој, за којшто режисерот во едно интервју ќе каже дека е „противнапад на трагичната судбина“.

Проекцијата е организирана од Амбасадата на Белгија во Софија, во соработка со Валони-Брисел Интернационал, а предвиден е и коктел по проекцијата во организација на Амбасадата.

Резервации во Кинотека на Македонија ; тел.: 2 30 71 814 ; 02 30 65 968 ; 02 306 59 68 ; мејл : [email protected]

Republika.mk – содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

ИЗВОР: republika.mk

Претходно

Најдобрите фудбалери се подготвуваат за дуелот со Ф. Острови

Следно

Курти со нос како Пинокио, бели знамиња и димни бомби на протест во Приштина против договорот од Охрид

Latest from Blog