Најважното видео што ќе го видите оваа година

1 min read

Коронавирусот намерно беше пуштен од страна на САД од лабораторија во Вухан за да предизвика глобална пандемија која ќе го зголеми јавното прифаќање на вакцините, тврди бизнисмен специјализиран за ревизија на патенти.

На Меѓународниот самит за Ковид организиран од Европскиот парламент во Брисел, Американецот Дејвид Мартин ги обвини САД дека стојат зад двата коронавируси кои предизвикуваат појава на тежок акутен респираторен синдром, во 2003-та и пред три години.

Тој смета дека пандемијата која ја доживеавме не се случи одеднаш, неочекувано и преку ноќ. Вели дека научниците уште во 1965 година го имаат откриено коронавирусот и имаат сфатено дека може да се модификува.

Го имаат ставано во животни (кучиња, свињи) и таа практика станува основа за првата протеинска вакцина против коронавирус на американскиот фармацевтски гигант Фајзер во 1990 година. Набргу производителите откриваат дека решенијата не функционираат бидејќи како податлив вирус, тој мутира.

Во 2002 година, универзитет во Северна Каролина иницира студија која Мартин ја интерпретира како „оружје за таргетирање поединци без колатерална штета“ и тврди дека смртоносната верзија не е зачната во Кина.

Ако му верувате, еве го целото негово излагање (ние веќе никому не веруваме, освен, нормално, на Зоран Заев).

ИЗВОР: off.net.mk

Претходно

Ердоган победи на претседателските избори, потврди Изборната комисија на Турција

Следно

Азербејџанскиот претседател Алиев со честитка до Ердоган за победата на изборите

Latest from Blog