Надлежните во акција за чистење на јавните површини во центарот на Скопје

1 min read

ЈП Паркови и зеленило Скопје соопшти дека од денеска отпочнаа голема акција за чистење на јавните површини во центарот на градот.

– Од денес теренските екипи на ЈП Паркови и зеленило во соработка со ЈП Комунална хигиена, ќе спроведат акција за чистење и уредување на зеленилото на булевар Гоце Делчев. Акцијата опфаќа косење на тревните површини, кроење на вегетацијата, собирање на отпадоци и смет, како и утовар во камион. Според планот активностите ќе се одвиваат од двете страни и средната жардиниера долж булеварското зеленило, почнувајќи на потег од мостот Гоце Делчев сѐ до ТЦ Ист Гејт Мол, информираат од претпријатието. 

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Бразил: Бројот на загинати во поплавите и свлечиштата се зголеми на 40

Следно

Подољак: Путин јавно ја покажа својата збунетост

Latest from Blog