Претходно

Генералното собрание на ОН усвои резолуција и ја повика Русија да се повлече од Украина

Следно

Бајден: Путин мислеше дека брзо ќе го заземе Киев, но се сретна со храбоста на Украина и железната волја на нациите  

Latest from Blog

ОН: Газа е пекол на земјата

„Пекол на земјата“ ја опишаа оваа ситуација агенцијата за за палестинските бегалци. Кога израелците го нападнаа