МЗ: Дистрибуирани нови количини инсулин во аптеките, пациентите се соодветно покриени

1 min read

Во текот на денешниот ден во инсулинските аптеки се дистрибуирани нови количини инсулин, а во финална фаза е јавната набавка за дополнително обезбедување инсулин, информираат за МИА од Министерството за здравство.

Оттаму посочија дека пациентите на инсулинска терапија се соодветно покриени. (МИА)

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Гутереш: Да го уништиме нуклеарното, хемиското и биолошкото оружје пред тоа да не уништи нас

Следно

Албанија: Апелација ја поништи одлуката, печатот на ДП го доби крилото на Алибеај, за крилото на Бериша црн ден за правдата

Latest from Blog