МВР: 125 санкции за брзо возење

1 min read

Во текот на вчерашниот ден (03.01.2023) Министерството за внатрешни работи спроведе акциска контрола на територијата на Македонија за санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, при што санкционирани се 125 возачи.

Од нив две возила се движеле со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволеното. Притоа 68 возила ја пречекориле брзината во населено место, а 57 надвор од населено место.

-Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта, информира МВР.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

ЕСА и НАСА предупредуваат: Опасност од голема соларна бура до крајот на неделата, ќе предизвика хаос на Земјата

Следно

Oбид за внесување мобилни телефони во штипскиот затвор

Latest from Blog