Музички ѕвезди и велигденски пакетчиња за најмалите – Во понеделник забава кај Школка

1 min read

Хуманитарната организација „Свети Спас“ во понеделник, на вториот ден од Велигден, организира Велигденска празнична забава во градскиот парк кај Школка.

Забавата е со почеток од 13:00 часот.

-За најмладите каде имаме обезбедно Велигденски пакетчиња за сите деца и по 14:30 часот ќе имаме музички хепенинг за сите возрасти на која ќе усествуваат: DJ MATS, Елена Петреска, Даниел Дан, Бени и Нон Стоп, Андријана Јаневска, Орде Неделковски, КУД Гоце Марковски – Долно Лисиче, велат од организацијата. 

Од организацијата упатуваат покана до сите за достојно одбележување на најголемиот христијански празник.

-Земете со вас велигденски јајца, а ние ќе се погрижиме за останатото. Ве покануваме сите да дојдете и бидете дел од оваа празнична Велигденска забава, која ќе биде наменета за сите возрасти, ќе се дружиме, играме, пееме, да видиме многу насмевки на едно место, радости…- се вели во поканата. 

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Судири за време на протестите: 380.000 луѓе на улиците низ Франција

Следно

Џек Тешеира денеска ќе се појави пред суд за протекувањето на доверливи документи од Пентагон

Latest from Blog