Мурињо: Можев да ја напуштам Рома уште во декември

1 min read

Тренерот на Рома, Жозе Мурињо го коментираше натпреварот и победата над Емполи. Новинарите помалку ги интересираше како Португалецот го гледа овој натпревар, а повеќе за пошироката слика за клубот и односот со Николо Заниоло.

„Заниоло е проблем за клубот, јас немам ништо со тоа. Тој мора да си ги реши проблемите со клубот, а не со мене. Што се однесува до Смолинг, не можам да направам ништо за да го убедам да потпише нов договор. “, рече Мурињо, а потоа одговори на прашањето за тоа дека во текот на преодниот рок имал понуди од Премиер-лигата и од бразилската и португалската репрезентација:

„Можев да ја напуштам Рома во декември, но не го сторив тоа. Ова е мојот живот, секој ден е борба. Понекогаш може да изгледа како да се мачиме, но ние сме таму горе, блиску до врвот на табелата со другите тимови кои се силни и имаат што да кажат“

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

(ВИДЕО) Му наредив на Пентагон кинескиот балон да биде соборен што е можно побрзо, вели Бајден

Следно

Почина поранешниот пакистански претседател Первез Мушараф

Latest from Blog