Мурињо доби понуда од 100 милиони евра

1 min read

Португалскиот фудбалски стручњак и тренер на Рома, Жозе Мурињо е побаран да го води Ал-Наср. Според „Ас“, на Мурињо му бил понуден договор од 100 милиони евра за две сезони. Ова би му овозможило на Португалецот да стане најплатениот тренер во светот.

Сепак, според шпанскиот весник, Мурињо јасно ставил до знаење дека е фокусиран на работата во Рома и има намера да продолжи да работи во римскиот клуб.

Претходно беше објавено дека Ал-Наср сака да го отпушти Руди Гарсија, бидејќи ѕвездата во тимот Кристијано Роналдо е незадоволен од работата на Шпанецот. Роналдо е убеден дека Ал-Наср е способен да игра на повисоко ниво и да се бори за трофеи. (МИА)

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Украина негира дека Русија контролира 80 отсто од Бахмут

Следно

(ВИДЕО) Британски медиуми јавуваат за скандал на аеродромот во Северна Ирска: Бајден го турна Сунак

Latest from Blog