Мотоциклист удри во паркирано возило во Скопје, едно лице е тешко повредено

1 min read

52-годишен мотоциклист од Скопје удрил во паркирано возило на една скопска улица. Едно лице заврши со тешко повреди. 

– На 18.05.2023 вo 03.35 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Осло“ во Скопје, мопед „хамачи“ со скопски регистарски ознаки, управуван од Б.А.(52) од Скопје, удрил во паркирано патничко моторно возило „рено талисман“ со скопски регистарски ознаки, паркирано од Б.М.(48) од Скопје. По несреќата, Б.А. бил пренесен во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ каде му биле констатирани тешки телесни повреди, соопшти полицијата. 

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Скопје.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Македонија дел од најголемата мултинационална воена вежба „Defender Europe 23”

Следно

Крос: Невозможно е секоја година Реал да ја освојува Лигата на шампионите

Latest from Blog

Тухел останува во Баерн

Германскиот стратег Томас Тухел и следната сезона ќе биде тренер на минхенски Баерн, потврди претседателот на