Мотивација за учениците: 200 гратиси за лизгање за најдобрите од деветто одделение во Центар

1 min read

Градоначалникот на Општина Центар, Горан Герасимовски информира дека 200 ученици од деветто одделение од училиштата во Центар ќе добијат гратиси за лизгање.

– Одлична можност за забава, смеа и креативна игра на лизгалиштето во СЦ „Борис Трајковски“. Воедно и одлична мотивација за подобрување на оценките. Голема благодарност до Филип Даскаловски, директор на Boris Trajkovski Sports Center / Спортски Центар Борис Трајковски за доделените карти, информира Герасимовски.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Израелскиот министер за надворешни работи пристигна во Киев каде што ќе ја отвори Амбасадата

Следно

Здравковски: Правите пазар три коалиции, колеги од Алијанса за 150 000 евра и куќа во Тафталиџе не се губи дигнитетот!

Latest from Blog