Мората: Ако Јувентус не може да се пласира во финалето на Лига Европа, ќе навивам за Севилја

1 min read

Напаѓачот на Атлетико Мадрид, Алваро Мората откри за кого навива во полуфиналето од Лигата на Европа помеѓу Јувентус и Севилја.

– Секако дека навивам за Јувентус во полуфиналето. Во секое друго сценарио би навивал за Севилја, но сега зборуваме за мојот поранешен тим. Ако Јувентус не може да стигне до финалето, во решавачкиот меч ќе навивам за моите сонародници, изјави Морато за „Calciomercato“.

Мората двапати играше за Јувентус – од 2014 до 2016 година и од 2020 до 2022 година.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Лозановска: Национален и стратешки интерес е да се слуша гласот на народот, а не гласот на Артан Груби

Следно

За Биљана Драгиќевиќ Пројковска награда за најдобра женска улога на Интернационалниот фестивал на дуодрама „Бранко Ѓорчев“

Latest from Blog

Тухел останува во Баерн

Германскиот стратег Томас Тухел и следната сезона ќе биде тренер на минхенски Баерн, потврди претседателот на