Модриќ ги бакнуваше костобраните пред да влезе во игра (ВИДЕО)

1 min read

Лука Модриќ во 73. минута влезе на вчерашниот меч на Реал Мадрид против Атлетик Билбао на Сан Мамес, а во очи на шпанските медиуми им падна еден негов ритуал кој го направи.

Пред да влезе во игра, Модриќ седејќи на клупата беше снимен како го бакнува костобранот пред да го намести на ногата.

Тоа е негов ритуал за среќа, на костобранот се наоѓаат слики од неговите три деца, сопругата и Исус.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Дачиќ: Итното формирање на ЗСО е предуслов за разговорите за решение помеѓу Белград и Приштина

Следно

Дел од ослободена Украина не е пресреќна што е ослободена

Latest from Blog