Мицкоски со дел од потесното раководнство на партијата на традиционалниот ромски бал

1 min read

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски заедно со дел од потесното раководство на партијата вечерва е гостин на традиционалниот ромски бал.

-Во организација на политичката партија РОМ и на покана на мојот драг пријател Ерџан, претседател на политичката партија РОМ, денес со потпретседателите Тимчо Муцунски и Гордана Димитриеска-Кочоска, меѓународниот секретар Стефан Андоновски и членот на ИК Андоновска Марија сме дел од традиционалниот ромски бал, објави на социјалната мрежа на Фејсбук Мицкоски.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Кристерсон: Украина е најважен приоритет и егзистенцијално прашање за ЕУ

Следно

Касами за Бугарите во Уставот: И мене и на Мицкоски не ни се допаѓаат многу работи, но обврзани сме да ги направиме заради ЕУ

Latest from Blog