Мицкоски: Продолжува увозот на струја, за два дена Владата потроши речиси 73.000.000 денари

1 min read

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски објави дека и во новата година Владата продолжува со увозот на струја.

-“Херојската” влада на ДУИ/СДСМ за само 2 дена потроши нови речиси 73.000.000 денари за увоз на струја. Од првичното сценарио нема ништо, сѐ уште трансформаторот во Битола не е во функција, Осломеј не работи, а хидроцентралите се на најниско ниво. Затоа пак авансните провизии продолжуваат. “Херојските” тендери во четири очи си врват. Одговорност ќе има. Доаѓа денот, објави Мицкоски.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Амазон планира да отпушти повеќе од 18.000 работници

Следно

Приведен крадец во Карпош, одземеното вратено на сопственикот

Latest from Blog