Миовски: Среќен сум за добрата форма, само преку минутажа во клубовите може да се наметнеме во репрезентацијата

1 min read

Човек на одлука со својот гол во финишот од натпреварот беше напаѓачот кој го носи дресот на Абердин, Бојан Миовски. Миовски е среќен што добрата форма од Абердин успеа да ја пренесе и во националниот тим.

„Среќен сум за придонесот во репрезентацијата и тоа што формата и головите ја пренесов во националниот тим со асистенција со Малта и денеска со гол против Фарски Острови. Против Малта беше важно да ги освоиме трите бода и со победа  да ги започнеме квалификациите за Европското првенство. Денеска беше одличен тест и за дебитантите и сите ние да се наметнеме за јунските натпревари. Во репрезентаијата можеме да се наметнеме само преку минутажа во клубовите и само со тимска игра можеме да очекуваме успех не само во квалификациите, туку и на секој натпревар“, вели Миовски.

Фудбалерите сега се враќаат во своите клубови до новиот циклус квалификациски натпревари кој е на програмата во јуни.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Унгарскиот парламент ја поддржа кандидатурата на Финска за членство во НАТО

Следно

(ФОТО+ВИДЕО) Напаѓачот детално го планирал масакрот во училиштето во Нешвил, знамињата во САД на половина копје 

Latest from Blog