Милан, Тотенхем и Вест Хем заинтересирани за Сари

1 min read

Калчолигашот Милан и премиерлигашите Тотенхем и Вест Хем ја следат ситуацијата со тренерот на Лацио, Маурицио Сари.

Според „Il Messaggero“, 64-годишниот фудбалски стручњак сака да добие гаранции од римјаните за засилување следната сезона за да може тимот да конкурира за шампионската титула. Доколку Сари не ги добие гаранциите, тогаш е подготвен да го напушти клубот, бидејќи неговата врска со управата на Лацио се залади оваа сезона.

Интерес за неговата кандидатура покажуваат Тотенхем, Вест Хем, Милан и Фиорентина.

Сари е на чело на Лацио од летото 2021 година. Пред тоа, Италијанецот беше тренер на Јувентус, Челзи, Наполи и Емполи.

По 27 кола во Серија А, Лацио е втор на табелата со 52 бода, 19 помалку од лидерот Наполи.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Детали за земјотресот што ја погоди Албанија: Почувствуван и во Македонија

Следно

Лекторатот по македонски јазик во Париз денеска одбележува 50 години постоење

Latest from Blog