Милан ја пронајде замената за Златан Ибрахимовиќ

1 min read

Напаѓачот на Вест Хем, Џанлука Скамака, може да се врати во Серија А, а за него се заинтересирани од италијанскиот фудбалски шампион

Раководството на Милан е во потрага по замена за 41-годишниот Златан Ибрахимовиќ. Скамака игра за Вест Хем од летото 2022 година , а неговиот трансфер се проценува на 27 милиони евра.

Џанлука Скамака оваа сезона одигра 16 натпревари во Премиер – лигата и постигна три гола.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Голем руски ракетен напад врз Украина, има мртви, меѓу кои и тригодишно дете

Следно

Уапсен шефот на најмоќната и најбогатата италијанска мафија, пет години беше во бегство

Latest from Blog