Мицкоски во Велес на увид во градежните работи кај паркингот на социјалните згради во населба Тунел

1 min read

Ве известуваме дека денеска со почеток во 13:00 часот, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски заедно со градоначалникот на општина Велес, Марко Колев во рамките на активноста „Промените на дело“, ќе присуствуваат на увид во градежни активности кај паркингот на социјалните згради, населба Тунел, општина Велес, се вели во најавата испратена од ВМРО-ДПМНЕ до медиумите.

Од партијата соопштија дека по завршување на настанот, ќе бидат дадени изјави за медиумите.

Курир овој настан ќе го пренесува во живо, а истиот ќе може да го следите на следниот линк:

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Полицијата за шест часа казни 141 возач во општина Бутел

Следно

Лидерите на водечките европски земји испратија порака за поддршка на Украина

Latest from Blog