Меси не планира да го продолжи договорот со ПСЖ?

1 min read

Аргентинскиот фудбалер Лионел Меси не сакал да го продолжи договорот со францускиот шампион ПСЖ и планира да го напушти клубот следното лето.

Таткото на Меси, Хорхе имал состанок со раководството на ПСЖ, по што биле најавени нови преговори, меѓутоа мали се шансите Аргентинецот да остане во Франција.

Познатиот новинар Фабрицио Романо потврди дека постоел состанок, но не откри повеќе детали.

Иако раководството на ПСЖ беше оптимист за продолжување на соработката, сепак Аргентинецот најверојатно има други планови, па се очекува решавање на мистеријата во следниот период.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

„Владата наместо да слави за одлуката во Стразбур, треба да се загрижи, суштината и правдата ќе излезат на виделина, судот само констатира дека апликациите се преуранети“

Следно

Туркије: Снимките од Кахраманмараш пред и по земјотресот го покажуваат размерот на разорувањето

Latest from Blog

Почна?

„Интензитетот се зголемува ама ќе треба да мине прилично долго време,“ изјавил Подолјак, порачувајќи дека како