Меси најдобар фудбалер на сите времиња во избор на ФорФорТу

1 min read

Аргентинскиот капитен Лионел Меси се најде на првото место во изборот на 50 најдобри фудбалери на сите времиња на реномираното британско списание за фудбал ФорФорТу (FourFourTwo).

Меси е избран за најдобар во историјата на светскиот фудбал пред Бразилецот Пеле и Аргентинецот Диего Армандо Марадона, на второто и третото место.

Португалецот Кристијано Роналдо е рангиран на четвртото место на вечната листа, а легендарниот Холанѓанец Јохан Кројф на петтото место.

Меѓу топ 10 во изборот на ФорФорТу се и Зинедин Зидан, Франц Бекенбауер, Алфредо Ди Стефано, Роналдо и Џорџ Бест.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Јанушев: Стани Таче да кажеш дека оваа Влада е само од личните желби за останување на власт и за продолжување со крадење

Следно

Во прекин веб-страниците на неколку германски аеродроми

Latest from Blog