Меси ја предводи Аргентина на Копа Америка

1 min read

Селекторот на аргентинската фудбалска репрезентација Лионел Скалони го објави денеска конечниот список со 26 играчи за Копа Америка.

Светскиот шампион Аргентина повторно ќе биде предводен од Лионел Меси и Анхел Ди Марија, кој најави дека ќе се повлече од националниот тим по турнирот, кој започнува во САД на 20 јуни.

Во аргентинскиот состав од прелиминарниот проширен список ги нема Анхел Кореа, Валентин Барко и Леонардо Балерди.

Репрезентацијата на Аргентина е во групата „А“ заедно со Канада, со која ќе игра на отворањето во Аталанта, потоа Чиле во Њу Џерси и Перу во Мајами.  (МИА)

Извор: kurir.mk

Претходно

Обвинителството почнува истрага за двојното убиство во Кратово

Следно

Спиете со вашето маче или куче? Ветеринар советува зошто тоа е ЛОША идеја!

Latest from Blog