„Мерцедес“ прегази пешак кај Цементара

1 min read

Автомобил марка „мерцедес“ удри во пешак доцна синоќа на булеварот „Борис Трајковски“. Несреќата се случила во близина на Цементара.

Сведоци на настанот посочуваат дека лицето кое било удрено е пренесено во болница со Брза помош.

Полицијата веднаш излезе на терен, а детали околу несреќата се очекуваат во текот на денот. 

 

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Почина фудбалскиот тренер и поранешен селектор на хрватската репрезентација Мирослав Чиро Блажевиќ

Следно

Земјотресите во Туркије досега одзедоа 7.108 животи

Latest from Blog