Маж се полеал со бензин и се запалил пред зградата на хрватската Влада

1 min read

Маж се полеа со бензин и се запали утрово пред зградата на хрватската Влада во Загреб, јавија хрватските медиуми

Состојбата на повредениот засега се уште не е позната.

Очевидец за Јутарњи рекол човекот кој се полеал со бензин бил видно растроен.

Извор: kurir.mk

Претходно

ДНК и Теа Трајковска имаат иста „Амајлија: Слушнете ја нивната нова песна

Следно

Деветмина Палестинци, меѓу кои и деца, загинаа во израелските воздушни напади врз домови во градот Газа

Latest from Blog