Масовна тепачка на Водно за Први мај

1 min read

Вчера се случила масовна тепачка на средно Водно, а МВР ги објави деталите од инцидентот.

-На 01.05.2023 во 13.30 часот во Полициската станица Карпош, Ф.Б.(30) од Скопје пријавил дека околу 12.30 часот на паркинг простор на средно Водно, тој и Х.Б.(36) од Скопје биле физички нападнати од нивните роднини Л.К., Т.К., Е.К., А.К., Е.К. и В.К., кои го оштетиле и неговото возило „шкода октавиа“ со скопски регистарски ознаки, информира МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

(ВИДЕО) Земаш кредит, не ги трошиш парите, па плаќаш огромни провизии – државни фирми и институции „изгореле“ 34 милиони евра за 10 години

Следно

Вучиќ и Курти се сретнаа во Брисел, ја усвоија Декларацијата за исчезнатите

Latest from Blog