Марко Верати си заминува од ПСЖ?

1 min read

Италијанскиот интернационалец Марко Верати размислува да го напушти францускиот шампион Пари Сен Жермен на крајот на сезоната, бидејќи е незадоволен од ситуацијата во клубот, пренесува „Калчомеркато“.

Верати израсна во Пескара, а од 2012 година е член на ПСЖ. Тој има договор со францускиот првал до 30 јуни 2026 година.

Медиумите на Апенините пренесуваат дека Верати бил цел на критики од навивачите по елиминацијата на „светците“ во осминафиналето на Лигата на шампионите од Баерн.

Италијанскиот фудбалер ги одигра двата натпревари против Баерн, кои германскиот клуб ги доби со вкупен резултат од 3:0.

Тензиите во ПСЖ се зголемија откако шампионот на Франција беше елиминиран од Лигата на шампионите, а бројни играчи беа жестоки критикувани, меѓу кои и Верати.

На италијанскиот фудбалер му пречат критиките, бидејќи смета дека на секој натпревар го дава максимумот. Тој размислува да го напушти клубот на крајот на сезоната, но ПСЖ нема намера да го продаде италијанскиот играч за врска.

 

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Argentina Night во Скопје, настан кој нé носи во срцето на Јужна Америка

Следно

(ФОТО + ВИДЕО) Немири во Париз поради пензиските реформи, стотици уапсени

Latest from Blog