Марихуана и нож пронајдени кај млад скопјанец во Градски парк

1 min read

Кај млад скопјанец пронајдена дрога и нож. 

На 03.01.2023 во 21.10 часот во Градскиот парк во Скопје, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода И.Ч.(20) од Скопје, затоа што кај него биле пронајдени и одземени марихуана и нож, соопшти полицијата.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

 

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Меси се врати во ПСЖ

Следно

Високите температури ги уриваат рекордите низ Европа

Latest from Blog