Малото детско игралиште во Дебар Маало доби нова вештачка трева

1 min read

Градоначалникот на Општина Центар, Горан Герасимовски, објави дека малото детско игралиште во Дебар Маало добило нова вештачка трева.

– Пријателите Кам маркети овозможија на игралиштето да поставиме нова вештачка трева на површина од 156м2, нова заштитна ограда и детски голови. Здравиот детски развој е наш заеднички приоритет. Заедно можеме да направиме повеќе, информира Герасимовски.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Честитка од претседателот Пендаровски по повод големиот христијански празник Христовото раѓање – Божиќ

Следно

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Стотици деца, свештеници и верници дел од бадниковите поворки во повеќе градови

Latest from Blog

ОН: Газа е пекол на земјата

„Пекол на земјата“ ја опишаа оваа ситуација агенцијата за за палестинските бегалци. Кога израелците го нападнаа