Малолетник влегол во училиште во Белград и почнал да пука, има починати и повредени

1 min read

Малолетник утринава околу 8 часот влегол во основното училиште „Владислав Рибникар“ во центарот на Белград и почнал да пука со пиштол во учениците, пренесува „Новости“

Утрово имало пукање во основното училиште „Владислав Рибникар“ во центарот на Белград, јавуваат српските медиуми.

Четиринаесетгодишен ученик од седмо одделение утринава околу 8 часот влегол во основното училиште „Владислав Рибникар“ во центарот на Белград и почнал да пука со пиштол во учениците, пренесува „Новости“.

„Телеграф“ пишува дека на терен се брзата помош и полицијата.

Според првите неофицијални информации, повредени се пет деца.

Во моментов на местото на престрелката има неколку полициски патроли!

Нова.рс пишува дека ученикот наводно пукал во поранешната учителка и чуварот кој бил убиен.

Претходно

Изградба на нов плоштад во општина Петровец

Следно

Гвардиола: Никој не може да се споредува со Меси, тој е најсовршениот играч, но, Халанд го достигна истото ниво во однос на головите

Latest from Blog

„Бреме“ од Мила Јовановиќ – Миленковиќ, „Измислена приказна“ и „Не застанувај продолжи понатаму: Лукавиот“ од Мики Душански избрани на конкурсот за откуп на необјавен и непоставуван македонски драмски текст

Министерството за култура, во соработка со Македонскиот театарски фестивал „Војдан Чернодрински“ – Прилеп, информира за резултатите од „Конкурсот за откуп