Макпетрол: Вечерашниот настан во Илинден нема никаква поврзаност со компанијата

1 min read

Од компанијата „Макпетрол“ вечерва информираа дека во складиштето на компанијата лоцирано во населбата Илинден нема пожар, ниту експлозија, како што известија дел од медиумите.

Инцидентот за кој што медиумите објавија информации се случил во близина, односно на железничката станица Илинден, но на никаков начин не е поврзан со складиштето на „Макпетрол“.

Дел од медимите, вечерва пренесоа дека настанот во кој загина малолетно девојче се случил во склад на „Макпетрол“ во општината Илинден.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

(ВИДЕО) Стоилковски со нова гатанка за Артан Груби

Следно

Градоначалникот на Илинден изрази жалење за трагичниот настан, девојчето починало од струен удар на жиците на вагонот

Latest from Blog