Македонската фудбалска репрезентација води со 1:0 по првото полувреме со Англија

1 min read

реклама


Со голот на Енис Барди во 41. минута, македонската фудбалска репрезентација на полувреме има предност против Англија со 1:0.

Барди погоди по изведениот пенал досуден по интервенција на ВАР. При една нафрлена топка, Рико Луис го удри Бојан Миовски, па судијата покажа на белата точка, откако ја прегледа видеоснимката.

реклама

Натпреварот се игра во Скопје на Националната арена „Тодор Проески“ и е од последното коло во квалификациите за Европското првенство Ц-група.

Англичаните важат за големи фаворити и во овој квалификациски циклус досега имаат шест победи и само еден нерешен резултат.

реклама

Натпреварот го следат околу 27 илјади гледачи, од нив 2-2,5 илјади Англичани.

рекламаПретходно

Исценирани инциденти на Левица од Апасиев кој заговараше „шамари, клоци и тупаници“ за Вељаноски

Следно

Македонија со голем бод против Англија во Скопје

Latest from Blog