Македонската армија спаси дете во Турција кое повеќе од три дена било затрупано под урнатините (ВИДЕО)

1 min read

Македонската армија помогна во успешната акција за извлекување на 5 годишно дете од урнатините во Кахраманмараш.

Армискиот тим, кој е ангажиран во активностите за пребарување на теренот, пронаоѓање и извлекување на евентуално преживеаните во градот Кахраманмараш во попладневните часови асистираа во успешно спроведена акција на спасување на млад човечки живот од рушевините.

По шестчасовно расчистување на рушевините и дополнителни четири часа успеале да го извлечат петгодишниот Сулејман, се вели во соопштението од АРМ.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Претседателот не е надлежна институција за набавка на лекови, реакција од кабинетот на Пендаровски за ставовите на ВМРО-ДПМНЕ

Следно

Стоилковиќ: ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата со сигурност нема да гласаат за уставни измени, а има и неколку пратеника од владејачкото мнозинство што нема да гласаат

Latest from Blog