Македонија бележи пад на најновата ФИФА ранг-листа

1 min read

Македонската фудбалска репрезентација има назадување од две места на најновата ранг-листа на ФИФА објавена денес.

По двата пораза на контролните натпревари со Хрватска и со Чешка, Македонија се најде на 71. место во светскиот фудбалски поредок.

Лидер на листата е Аргентина пред Франција и Белгија. Во Топ 10 се и: Бразил, Англија, Португалија, Холандија, Шпанија, Хрватска и Италија.

Следното рангирање ФИФА ќе го изврши на 18 јули.

Извор: kurir.mk

Претходно

Американците најмногу му веруваат на Тикток за вести

Следно

Топ-20 листа на среќни градови во светот

Latest from Blog