Лукаку: Интер се уште може да освои два трофеja

1 min read

Напаѓачот на Интер, Ромелу Лукаку зборуваше за опциите на тимот за остатокот од сезоната. Синоќа неговиот тим го победи Сасуоло (4:2) во натпреварот од 35. коло на Серија А.

– Сасуоло секогаш ни задава многу проблеми. Тренерот ни ја објасни важноста на овој натпревар. Беше важно да се победи овој натпревар, бидејќи беше од витално значење. Играме добро и мора да продолжиме во истиот дух. На физички план, секогаш можеме да се подобриме, добро ни оди, постигнуваме многу голови, секој играч дава максимум, можеме да освоиме уште два трофеја. Во вторник ќе имаме многу тежок натпревар и мораме да се подготвиме за тоа. Колку сакам да играм? Како и сите други, но изборот за тимот треба да го направи тренерот, јас сум на располагање, изјави Лукаку.

Белгиецот беше стрелец на два гола во победата над Сасуоло.

Интер во полуфиналето од Лигата на шампионите во вторник ќе игра против Милан. Првата средба заврши со резултат 2:0 за Интер.

„Нероазурите“ на 24 мај ќе се соочат со Фиорентина во финалето на Купот на Италија.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

(ВИДЕО) Зеленски од Берлин: Германија се покажа како вистински пријател, заедно ќе го вратиме мирот во Европа

Следно

Туркије: На избирачко место луѓе гласаат во народна носија

Latest from Blog

„Бреме“ од Мила Јовановиќ – Миленковиќ, „Измислена приказна“ и „Не застанувај продолжи понатаму: Лукавиот“ од Мики Душански избрани на конкурсот за откуп на необјавен и непоставуван македонски драмски текст

Министерството за култура, во соработка со Македонскиот театарски фестивал „Војдан Чернодрински“ – Прилеп, информира за резултатите од „Конкурсот за откуп