Лацио го сака Миовски, подготвен е да плати 2,5 милиони евра

1 min read

Бојан Миовски има одлична сезона во дресот на Абердин, до овој момент постигна 11 погодоци во првенството на Шкотска.

Со добрите партии, Македонецот го привлече вниманието на многу клубови, последните информации велат дека Бојан Миовски се наоаѓа во бележникот на Игли Таре, спортскиот директор на Лацио.

„Бјанкочелестите“ се во потрага на напаѓач, внимателно го следат напредокот на Бојан Миовски и се подготвени да платат 2,5 милиони евра за да го донесат во Рим.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Јован Рафтоски беше најбрз до светиот крст во Струга

Следно

Честитка по повод Богојавление-Водици 19.1.2023

Latest from Blog

ОН: Газа е пекол на земјата

„Пекол на земјата“ ја опишаа оваа ситуација агенцијата за за палестинските бегалци. Кога израелците го нападнаа