КРИВИЧНИОТ СУД НЕ МУ ВЕРУВА НА БОКИ 13: тој останува во затвор иако вели дека е болен!

1 min read

Бојан Јовановски-Боки 13, осуден во случајот „Рекет“, останува во затвор.

Кривичниот суд донесе одлука за која посочува дека ја испратил и до подносителот, а со која ја одбива жалбата преку која осудениот се бореше за привремен прекин на казната поради влошено здравје.

Адвокатот Владимир Туфегџиќ, пак, не ја добил одлуката, па дури вели и дека поднел нови докази, со кои побива дека Јовановски може да продолжи со издржување на казната, oбјави А1он.мк.

Оваа одлука на судот доаѓа по денешното писмо на правниот тим на Јовановски во кое тврдат дека неговото здравје е нарушено и оти е во животна опасност

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Пожар покрај магистралниот пат Кочани-Виница

Следно

80 ГОДИНИ БИТОЛСКО ПАРТИЗАНСКО СЕМЕЈСТВО ЧУВАЛО КАКО АМАНЕТ СЛИКИ НА ЕВРЕЈСКИ УМЕТНИК, ДЕНЕСКА ГИ ПРЕДАДЕ НА ИЗРАЕЛСКИ РОДИНИ

Latest from Blog