Кривична за скопјанец кој лани се обидел да убие сограѓанин на паркинг

1 min read

28-годишен скопјанец се здобил со повреда, откако претходно бил застрелан со пиштол на паркинг во Аеродром.

– СВР Скопје поднесе кривична пријава против М.А.(28) од Скопје, поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „убиство во обид“, информира МВР.

Како што соопшти МВР, на 04.09.2022 на паркинг простор на булевар „Јане Сандански“ пријавениот, по претходна расправија со Н.М.(28), испукал со пиштол кон Н.М., нанесувајќи му повреда.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Брнабиќ: Основен услов за влез на Србија во ЕУ е да воведе санкции против Русија

Следно

Eдиција со најпознатите дела од Агата Кристи претставена на „Денови на литературата“

Latest from Blog