Кривична пријава за 49-годишен скопјанец поради коментар на Фејсбук

1 min read

Скопјанец доби кривична пријава поради коментар на Фејсбук.

СВР Охрид поднесе кривична пријава против Г.М.(49) од Скопје, поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „ширење на расистички и ксенофобичен материјал по пат на компјутерски систем“.

– Тој, на социјалната мрежа Фејсбук, на објава поставена од еден портал, објавил коментар со содржина со која промовирал и поттикнувал омраза и насилство, информира МВР.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

ДЕБИТАНСКИОТ ДОЛГОМЕТРАЖЕН ФИЛМ НА ГОЦЕ ЦВЕТАНОВСКИ СО ПРЕМИЕРА ВО АПРИЛ ВО ФЛОРИДА

Следно

Македонски Дипломатски Синдикат: Се развртеа телефони од МНР до Апелација 

Latest from Blog