Конте го менува Спалети во Наполи

1 min read

Како „бомба“ одекна веста дека Лучијано Спалети на крајот на сезоната ќе го напушти Наполи, откако му донесе титула на тимот после цели 33 години.

Спелети влегол во расправија со претседателот Де Лаурентис, двајцата имаат различни погледи за иднината на тимот, па Спелти одлучил да го напушти клубот.

Официјалната потврда се чека веднаш по завршувањето на сезоната, а Наполи веќе ја започна потрагата по нов тренер.

Прв избор за Де Лаурентис е Антонио Конте, кој е слободен во моментов и сака да се врати во Италија.

Се очекува двете страни да го имаат првиот состанок веднаш после завршување на сезоната, а проблем може да биде високата плата на стратегот.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

(ВИДЕО) Дали Бахмут падна – што точно им одговори Зеленски на новинарите

Следно

9-МИНУТЕН АПЛАУЗ ЗА НОВИОТ ФИЛМ НА СКОРСЕЗЕ И ДИ КАПРИО ВО КАН

Latest from Blog