Кина: Пет лица загинаа во несреќа на пловечки мост

1 min read

АНКАРА (АА) – Најмалку пет лица загинаа во сообраќајна несреќа на познатиот пловечки мост Шизигуан во централната кинеска провинција Хубеи, објавија кинеските медиуми, пренесува Анадолу.

„Возило во кое биле осум патници удрило и целосно потонало“, објави „Глобал тајмс“.

Пет лица загинаа, додека тројца преживеаја и успеаја безбедно да стигнат до брегот.

Се наведува дека ова е прва несреќа на овој мост, долг 500 метри, кој е отворен во 2016 година.На веб страницата на Anadolu Agency (AA) објавена е само дел од содржината на вестите од Системот на проток на вести (HAS)..

Извор: www.aa.com.tr

Претходно

Американската помош за Украина брои ситно

Следно

(ВИДЕО) Тројца загинати и повеќе од 5 000 евакуирани во поплавите на северот на Италија

Latest from Blog