Казнети над 180 возачи за еден ден во Скопје

1 min read

Секторот за внатрешни работи Скопје во текот на вчерашниот ден (02.04.2023) продолжи со контролите во областа на сообраќајот.

-На територија на град Скопје изречени се вкупно 187 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 134 санкции, девет мерки за возење без возачка дозвола, девет санкции за возење под дејство на алкохол, информира МВР.

Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Раководството на Челзи ја објасни одлуката за отпуштање на тренерот Потер

Следно

По обработени 81 отсто од гласовите во Бугарија, коалицијата на Борисов води со два отсто над онаа на Петков

Latest from Blog

Тухел останува во Баерн

Германскиот стратег Томас Тухел и следната сезона ќе биде тренер на минхенски Баерн, потврди претседателот на