Казнети 152 возачи во Скопје, 99 за брзо возење

1 min read

На територија на Скопје вчера се изречени вкупно 152 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 99 санкции, шест мерки за возење без возачка дозвола, 12 санкции за возење под дејство на алкохол.    

Изречени се три мерки за нерегистрирани возила, три санкции за минување на затворен сигнал (црвено светло), 2 мерки за прекршоци што ги прават возачите на мотоцикл…

Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови, соопшти МВР.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Шефицата на албанската дипломатија Отља Џачка во Скопје

Следно

Твитер изгуби повеќе од половина од вредноста откако Маск стана нов газда

Latest from Blog