Како во најдобрите денови: Роналдо со голчиште од слободен удар! (ВИДЕО)

1 min read

Кристијано Роналдо во моментов игра во Саудиска Арабија, а слободните удари не му одеа од рака. Сепак, Португалецот покажа дека уште има топ во ногата, откако постигна атрактивен гол од прекин за Ал Наср.

Против екипата на Абха, Роналдо погоди од триесетина метри. Се играше 79. минута од дуелот во Саудиска Арабија, на кој често оспоруваниот Роналдо распали од слободен удар и ги замолкна критичарите.

Голот на Роналдо од слободен удар:

Видеото погледнете го ТУКА

Роналдо игра во одлична форма за Ал Наср и ја лови титулата во Саудиска Арабија.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

ВМРО-ДПМНЕ: Ковачевски правеше есап без народот, нека се охрабри и нека излезе на избори

Следно

Костадиновска-Стојчевска: Буџетот за култура да се уреди со закон

Latest from Blog