Јувентус нема да го продолжи договорот со Ди Марија

1 min read

Јувентус нема да го продолжи договорот со Анхел Ди Марија, објави „Газета дело Спорт“.

Според италијснакиот весник, „бјанконерите“ сакаат да го намалат својот платен список следната сезона и нема да му понудат на Ди Марија продолжување на договорот.

Играчот од средниот ред игра за Јувентус од летото 2022 година. Рокот на актуелниот договор на 34-годишниот Аргентинец со клубот е со важност до 30 јуни 2023 година.

Порталот „Трансфермаркт“ ја проценува вредноста на играчот на 10 милиони евра.

Во сезоната 2022/23, Ди Марија забележа 15 настапи за Јувентус во сите натпреварувања, постигнувајќи три гола и пет асистенции.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

МВР: 178 санкции за брзо возење

Следно

Промоција на книгата „Идентитетот е приказна“ од Иван Антоновски во Куманово

Latest from Blog

Кралот на неблагодарните

Планинарот Равичандар Тарумалингам е најден во озлогласената „смртна зона“ на Еверест, на околу 8.300 метри, каде