Јувентус ќе поднесе жалба

1 min read

Јувентус излезе со официјално соопштение во врска со казната за финансиска измама. На торинскиот клуб синоќа му беа одземени 15 бодови во поредокот во Серија А.

Калчолигашот го чека објавувањето на причините и најавува жалба до Колеџот за спортски гаранти во рамките на кодексот за спортска правда, се вели во соопштението на официјалната веб-страница на клубот.

Поради одземањето на 15 бодови, Јувентус од третата падна на десеттата позиција на табелата во Италијанскиот фудбалски шампионат. Сега тимот има само 22 бода.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Антикорупциска ќе го разгледа поставувањето детектив на чело на МКЦ

Следно

Курти не може да се откаже од формирањето на Заедница на српски општини, порача Ескобар

Latest from Blog

„Бреме“ од Мила Јовановиќ – Миленковиќ, „Измислена приказна“ и „Не застанувај продолжи понатаму: Лукавиот“ од Мики Душански избрани на конкурсот за откуп на необјавен и непоставуван македонски драмски текст

Министерството за култура, во соработка со Македонскиот театарски фестивал „Војдан Чернодрински“ – Прилеп, информира за резултатите од „Конкурсот за откуп